باشگاه معماري و شهرسازي 135درجه

باشگاه معمــــــــاری و شـــــهرســازی °135

باشگاه معماری و شهرسازی °135 متشکل از کارآفرینان و دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان با درک ضرورت تشکیل شرکت های دانش بنیان، خواستار پیوستن به جمع باشگاه دانشجویان این دانشگاه است. امید است با عنایت مسئولین دانشگاه و تلاش اعضای باشگاه بتوانیم به عنوان سفیرانی از دانشگاه مسیر روشنی را برای ورود دانشجویان هنر به بازار کار در حد منزلت دانشگاه ترسیم کرده و علاوه بر اعتلای نام دانشگاه هنر اصفهان به عنوان دانشگاهی پیشرو در زمینه کار آفرینی در سطح کشور و جهان ،شاهد ارتقای پروژه های حرفه ای به لحاظ سطح کیفی و اخلاقی باشیم.باشگاه °135 بر اساس مفاد اين آئين‌نامه تشكيل مي‌شود و به فعاليت مي‌پردازد.

 

ماده 1 ـ نام تشكل : باشگاه معماری، شهرسازی، گردشگری°135 كه در اين نوشتار به اختصار باشگاه ناميده مي شود.

ماده 2 ـ باشگاه 135 درجه تشكلي است دانشجویی كه با هدف ايجاد و افزایش فرصت های شغلی در بخش های معماری، شهرسازی، فرهنگ سازی ، گردشگری، توجه به فرهنگ شهر و بافت آن تشكيل مي‌شود.

ماده 3 ـ تشکل داراي اساسنامه, عنوان و آرم مشخص می باشد.

تبصره 1: اساسنامه به مجموعه مكتوبي اطلاق مي‌شود كه شامل عنوان, اهداف, اركان, شرح وظايف و ... كه در قالب اين آئين‌نامه و دستورالعمل‌هاي تكميلي آن توسط اعضای اصلی تشکل تدوين مي‌گردد.

ماده 4 ـضرورت های تشکیل باشگاه عبارتند از:

  1. 1.نیاز جامعه به گروه های دانش بنیان 2. نیاز به وجود حلقه ارتباطی بین دانشگاه و ادارات دولتی 3. نیاز فارغ التحصیلان به ورود مناسب به بازار های کار 4. عدم تبدیل پروژه های دانشگاهی به موضوع کار واقعی 5. بی انگیزگی دانشجویان و کاهش بهره وری در دانشگاه بدلیل عدم تناسب میان تقاضا در دانشگاه و بازار کار

ماده 5 ـ اهداف تشكيل باشگاه عبارتند از:

  1. 1.تعریف زمینه های کاری و فرصت های شغلی 2. تشکیل اتاق فکر برای تهیه نقشه راه حلقه اتصال دانشگاه با بازار کار 3. ایجاد فضای پژوهشی، آموزشی جهت ارتقا و توسعه دانش شهرسازی و معماری 4. فراهم آوردن زمینه مناسب جهت گسترش خلاقیت و ایده های نو در عرصه معماری و شهرسازی 1. ایجاد فرصت های شغلی 4. به جریان انداختن سرمایه های گردشگری 5. طرح سازی و مشاوره در زمینه بافت های شهری و معماری اصفهان بر اساس اصول سنتی و مدرن

ماده 6 ـ اعضاي اصلي باشگاه به صورت شورايي فعاليت نموده و يك نفر به عنوان مسئول باشگاه انتخاب و معرفي مي‌گردد.

تبصره 1: شورا متشكل از افرادي است كه جزو پيشنهاد دهندگان و مؤسسين اوليه باشگاه مي‌باشند و داوطلبانه خواستار اداره باشگاه هستند.

تبصره 2: مسئول باشگاه از طريق رأي‌گيري بين اعضای شورا و با رأي نصف اعضا باضافه يك انتخاب مي‌گردد. تبصره 3: هر سال برای انتخاب مسول باشگاه رای گیری می شود.

ماده 7 ـ محورهای فعالیت باشگاه عبارتند از:

1. انجام کلیه پروژه های معماری و معماری داخلی از مرحله تولید فکر تا طراحی و اجرا 2.انجام کلیه پروژه های شهرسازی، طراحی شهری 3. آموزش کلیه مباحث درسی معماری و شهرسازی4. برگزاری کلاس های مربوط به کلیه نرم افزارهای معماری و شهرسازی 5. انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه های معماری، شهرسازی 6. مشاوره و انجام کلیه پروژه های گردشگری

ماده 8 ـ وظيفه اعضای شورا نظارت بر حسن اجراي تصميمات اتخاذ شده در جلسات شورا و ارزيابي عملكرد مسئول تشکل مي‌باشد و همکاری جهت انجام امور می باشد.

ماده 9 ـ هيأت مؤسس مي‌بايست تقاضاي كتبي تأسيس تشکل را به همراه اساسنامه پيشنهادي به معاونت فرهنگي در دانشگاه تحويل نمايند.

تبصره 1: اساسنامه پيشنهادي نبايد با اهداف و سياستهاي فعاليتهاي معماری، شهرسازی، گردشگری كشور و قوانين موضوعه و مقررات دانشگاهي مغايرت داشته باشد.

ماده 10 ـ اعضاي اداره‌كننده بر اساس توانایی ها و احساس نیاز جذب و انتخاب مي‌گردند.

ماده 11 ـ گروه مشاورین باشگاه شامل تعدادی از اساتید دانشگاه هنر اصفهان می باشد.

ماده 12 ـ سياستگذاري جهت نظارت و اجراي طرحها و برنامه‌ها با اداره شورای باشگاه و تحت نظارت امور فرهنگی در دانشگاه مي‌باشد.

ماده 13 ـ همكاري و فعاليت باشگاه با گروه ها و شرکت های خارج از دانشگاه كه داراي حسن شهرت در سطح شهرستان مربوطه مي‌باشند بلامانع است.

ماده 14- انحلال تشکل.

1.در صورت بروز هر گونه اختلاف و عدم پذيرش مسئوليت ادامه فعاليت تشکل، شورا نسبت به انحلال تشکل اقدام خواهد نمود.

2.هويت تشکل، مستقل از اشخاص بوده و در صورت فوت، محجوريت ، استعفاء فردي و يا جمعي مسئول تشکل يا شورا ، فعاليت تشکل ، متوقف نشده و پس از ترميم با نظارت سازمان مربوطه، به كار خود ادامه مي دهد.

با عنايت به اهداف و محورهای فعالیت باشگاه 135 و در راستای ایجاد فضای فرهنگی و افزایش پتانسیل های گردشگری در محیط شهر اصفهان و کشور عزیزمان اجرای پروژه اقیانوس ( Ocean) و بر اساس مفاد آئين‌نامه باشگاه در دستور کار باشگاه قرار دارد. اهداف این پروژه به شرح زیر می باشد:

1. ایجاد فرصت های شغلی 2. افزایش گردشگری و به جریان انداختن سرمایه های گردشگری3. ارتقاء سطح فرهنگی و آموزشی گردشگران و مردم 4. ايجاد فضاي تعامل و هم‌انديشي بین گروه ها و افراد ملل مختلف جهت ارائه فرهنگ ایرانی 5. ایجاد فضاهای آموزشی در زمینه های فرهنگی و علمی 6. ایجاد تیم های متفاوت در زمینه های مختلف از جمله گردشگری، معماری و شهر سازی، صنایع دستی 7. ایجاد تور های گردشگری 8. طرح سازی و مشاوره در زمینه بافت های شهری و معماری اصفهان بر اساس اصول سنتی و مدرن

 

 

اين اساسنامه در 14 ماده در  پاییز1392 به تصويب شورای باشگاه رسيد

و از همان زمان لازم الاجرا مي باشد.

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز کارآفرینی دانشگاه هنر اصفهان است.